کارتن سه لایه

کارتن سه لایه در کارتن سازی از دو لایه کاغذ صاف و یک لایه کاغذ موج دار ساخته می شود. در این میان جنس کاغذ موج دار نسبت به کاغذ صاف دارای جنسیتی مرغوب تر می باشد و کاغذهای صاف از کاغذهای بازیافتی تولید می شود و در کارتن سه لایه مورد استفاده قرار می گیرد. البته اگر بخواهیم کارتن سه لایه ای با کیفیتی مرغوب داشته باشیم بهتر است لایه های صاف و کناری نیز از کاغذهای مرغوب استفاده شود.

کاغذهای صاف لایه موج دار را می پوشانند و یکی از این کاغذ ها سفید رنگ و یا قهوه ای رنگ می باشد. به لایه هایی که اطراف لایه موج دار می باشند لایه خارجی و به لایه پوشانده شده و موج دار لایه داخلی می گویند.

جعبه سه لایه

حالا نوبت به چسباندن لایه های داخلی و لایه داخلی به یکدیگر و در نهایت برش دادن کارتن سه لایه در صنعت کارتن سازی است. برای انجام این عملیات لایه داخلی یا همان کاغذ موج دار را وارد بخار آب می کنند تا کمی منعطف شود سپس لایه داخلی توسط رول هایی که آغشته به چسب برای چسباندن کارتن سه لایه هستند چسب دار شده و لایه های صاف به لایه موج دار چسبانده می شود. حالا ما ورق های کارتن سه لایه را داریم و نوبت به برش خوردن آن هاست که توسط دستگاه انجام می شود. ابعادی که برای برش خوردن کارتن در نظر گرفته می شود بر اساس استاندارد بوده و به دلخواه تولید کننده نمی باشد. برش بر اساس شرایط FEFCO انجام می شود و سپس برای تبدیل به کارتن سه لایه شدن به بخش مربوطه ارسال می شود.

کاربرد کارتن سه لایه

کارتن سه لایه برای بسته بندی بسیاری از کالاها مورد استفاده قرار می گیرد و می توان برای انجام تبلیغات و یا چاپ موارد مورد نیاز از این نوع کارتن بر روی محصول استفاده نمود. کارتن سه لایه به دلیل ساختاری که دارد می تواند کالا را تا حد زیادی در برابر ضربه های احتمالی و یا رطوبت محافظت نماید بنابراین باید در انتخاب کارتن سه لایه بر اساس نوع کالایی که می خواهید  محصول خود را درآن بسته بندی کنید توجه ویژه ای داشته باشید تا کالای شما حدالامکان آسیب نبیند.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :